Evinizi Korumak için Minimalist Pencere Kafesleri

72 View
Evinizi Korumak için Minimalist Pencere Kafesleri

Pencere kafesi bir evde önemli bir unsurdur. Pencere kafesi evi korumak ve evin köşesini güzelleştirmek için işlev görebilir.

Gmb dostları, evdeki pencere kafesinin demirden yapılıp yapılmadığını kontrol etmeyi deneyin. Şu anda kafes yapmak için kullanılan temel malzemenin sadece demir olmadığı ortaya çıktı. Tik ağacından ve alüminyumdan yapılmış pencere kafesleri de var. Minimalist bir pencere kafesi için temel malzemeyi seçmek kesinlikle keyfi olamaz. Bunun nedeni, pencere kafesini vahşi hayvanlardan veya hırsızlardan bir ev koruyucusu olarak kullanacak olmanızdır. Pencere kafesi malzemeleri güçlü, dayanıklı, paslanmaya karşı dayanıklı ve elbette estetik bir unsura sahip olmalıdır.

Günümüzde, pencere kafeslerinin ev dekorasyonu gibi ek bir işlevi de vardır. Ev sahiplerinin ilginç şekillere sahip minimalist kafesler kurması alışılmadık bir durum değildir. İşte evin güvenli ama yine de şık olması için 5 minimalist pencere kafesi modeli!

Oryantal Minimalist Pencere Kafesi

Oryantal Minimalist Pencere Kafesi

Oryantal dekorasyonları gerçekten seven Gmb dostları için, oryantal pencere kafesi modeli evinizi dekore etmek için mükemmel olacaktır.

Bu kafes türü benzersiz ve estetik bir şekle sahiptir. Oryantal pencere kafesi modeli aynı zamanda sade, minimalist ve lüks bir izlenim verir.

Oryantal ev stilini güçlendirmek için oryantal temalı sandalye, masa ve duvar asmaları gibi ev mobilyalarını da kullanabilirsiniz.

Oryantal pencere kafesi modeli aynı zamanda bir selfie arka planı olarak da iyidir. Oryantal pencere kafesi modelini beğenen Gmb dostları için hemen kendi evlerinizde uygulayabilirsiniz!

Tik Ağacından Minimalist Pencere Kafesi

Tik Ağacından Minimalist Pencere Kafesi

Ahşap unsurları ve vinil zeminler gibi kahverengi renklerin bir kombinasyonunu seviyorsanız, tik ağacından bir pencere kafesi evinizi dekore etmek için uygundur.

Ahşabı kafes olarak kullanmak için kaliteli ahşap seçtiğinizden emin olun.

Hangi ahşap türlerinin termite dayanıklı olduğundan, yağmurlu ve kurak mevsimler olmak üzere iki mevsimin yaşandığı tropikal bir ortamda hava koşullarına dayanıklı olduğundan ve ahşaptan yapılmış minimalist bir pencere kafesinin fiyatından emin olmanız gerekir.

Unutmayın, ahşaptan yapılmış kafesler çekicidir ancak bir ev koruyucusu olarak işlevlerini göz ardı etmenize izin vermez.

Dikey ve Yatay Minimalist Pencere Kafesi

Dikey ve Yatay Minimalist Pencere Kafesi

Dikey (yukarı doğru) veya yatay (yanlara doğru) şekilli kafes modelleri en çok tercih edilen kafes modelleridir.

Bunun nedeni, şekil veya stilin basit olması ancak modern bir izlenim vermesidir. Dikey ve yatay pencere kafes modellerinin en büyük avantajı kolay temizlenebilir olmalarıdır, çünkü kafeslerin arasına bir paspas veya cam bezi ile sızılabilir.

Minimalist ve sade bir tarza sahip bir evden hoşlanan biriyseniz, bu kafes modeli hem evinizi korumak için hem de güzel bir dekorasyon malzemesi olarak bir seçenek olabilir.

Çapraz Desenli Kafes

Çapraz Desenli Kafes

Dikey ve yatay gibi çizgili pencere kafes modellerinin yanı sıra çapraz veya kutu kafes modelleri de vardır.

Bu kafes modeli yukarı ve yanlara doğru düz çizgilerin birleşimidir. Bunun gibi pencere kafes modelleri, bir ev pencere kafesi olmak için kesinlikle güvenlidir. Bunun nedeni, şeklin bir haç oluşturmasıdır, böylece yetişkin ellerin evin içindeki bir şeye ulaşmak için pencerelerin arasından geçmesi zor olacaktır.

Dikey ve yatay çizgilerin kombinasyonu kare, dikdörtgen ve uçurtma kafes modelleri oluşturabilir. Yani kare, dikdörtgen ya da uçurtma şeklinde bir kafes istiyorsanız, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre ayarlamanız yeterlidir.

Bitki Sarmalları Şeklinde Kafes

Bitki Sarmalları Şeklinde Kafes

Kim bitkilere bakmayı sevmez ki? Bahçeyle uğraşmayı ya da bitkilere bakmayı seven biriyseniz, bu asma şeklindeki kafes modeli evinizin pencerelerini süslemek için uygundur.

Evi korumak için uygun olmasının yanı sıra, asma şeklindeki pencere kafes modeli, fotoğraf arka planı olarak kullanıldığında da temizdir.

Kafes seçimi için referans alabileceğiniz 5 minimalist pencere kafesi modeli bunlar. Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyerek işe başlayabilirsiniz; koruma mı, estetik mi yoksa ikisini birleştirmek mi istiyorsunuz?

Sahip olduğunuz fonlarla eşleşebilmeleri için pencere kafesleri yapmak için bütçe hesaplamayı unutmayın! Beğendiğiniz minimalist pencere kafesini seçtiğiniz için tebrikler!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *