15 En İyi Elektrikli Motosikletler: Ekonomik, Çevik ve Fütüristik Tasarım

168 View
en iyi elektrikli motosikletler
en iyi elektrikli motosikletler

Çevre dostu, ekonomik, çevik ve fütüristik tasarımlı araçlar için en iyi elektrikli motosikletler’in önerilerine göz atın.

Çeşitli elektrikli araç türleri artık giderek daha fazla trend ve meraklıya sahip. Sadece elektrikli otomobiller değil, elektrikli motosiklet trendi de tartışmasız daha gelişmiş durumda ve otomotiv pazarında büyük bir varlık gösteriyor. Elektrikli motosikletin, geleneksel motosikletlerin yerini alacak geleceğin motosikleti haline gelmesi sadece bir zaman meselesi. Bu yeniliğin varlığı, birçok otomotiv markasının en iyi elektrikli motosikletler sunarak elektrikli motosiklet pazarını da canlandırmasını sağlıyor.

Buna ek olarak, elektrikli motosikletler artık dünyaca ünlü çeşitli otomotiv şirketleri tarafından da üretilmektedir. Smoot ve Selis gibi yerli markalardan başlayarak, Yadea ve Uwinfly gibi yurtdışında tanınmış markalar ileri teknolojilere sahiptir. Elektrikli motosikletini yenilemek isteyen ya da elektrikli motosiklet arayanlar için, hangi markayı seçeceklerine dair bazı önerilerimiz var. Hadi, sonuna kadar bakın!

Önerilen En İyi Elektrikli Motosikletler Listesi ve Son Tasarım!

en iyi elektrikli motosikletler

Elektrikli motosikletlerin geleneksel motosikletlere göre avantajları elbette oldukça fazla, bunlardan biri de hava kirliliğine neden olan egzoz emisyonlarından yoksun olması. Bu avantajların varlığı genellikle sunulan elektrikli motosikletlerin fiyatını oldukça yüksek hale getirir. Ancak endişelenmeyin, hala düşük fiyatlı bazı elektrikli motosikletler var. Aşağıda, alternatif oluşturabileceğiniz en düşük fiyattan başlayarak en iyi elektrikli motosikletlerin bir listesini bulabilirsiniz.

1. Gesits Raya Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Gesits markalı elektrikli motosikletler zaten tanıdık gelebilir. Çünkü bu elektrikli motosiklet markası, piyasada iyi satan çeşitli tipler sunmuştur. Bu markanın en yeni türlerinden biri, yakın zamanda 2023’te piyasaya sürülen Gesits Raya’dır. Gesits Raya elektrikli motosiklet, motosiklet gidonunun çıplak olduğu sert bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, bu motosikletin önceki tiplerden daha uzak olan 60 km’lik bir mesafeyi kat edebileceği iddia edilmektedir. Bu elektrikli motosiklet 72V 20Ah Li – NCM batarya ve 70 km/s hıza kadar çıkabilen 1500 W dinamo kullanmaktadır.

2. Yadea G6 Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Yadea G6 Elektrikli Motosiklet, 2023 yılında Türkçe’ye giren en son markadır. Bu motosiklet, Yadea Türk motosikletinin APM sahibi olarak PT Indomobil altında Türkiye’ye girdi. Yadea G6 elektrikli motosiklet, 72V 38Ah Grafen tipi olan 2000 Watt’lık bir batarya ile donatılmıştır. Bu elektrikli motosiklet, maksimum 70km/s hız ile 100 km’ye ulaşabilen iyi bir kilometre performansına sahiptir.

3. Yadea E8S Pro Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Yadea Türk 2023 yılında sadece bir motosiklet piyasaya sürmedi. Şirket, Türkiye’de rekabet edecek elektrikli motosiklet ürünlerinden biri olarak Yadea E8s Pro’yu da piyasaya sürdü. Yadea E8s Pro elektrikli motosiklet 2000 Watt 72V 38Ah bataryaya sahip. Elektrikli motosikletin tam batarya şarjıyla 150 KM menzile sahip olduğu ve ayrıca maksimum 60 km/s hıza ulaşabildiği iddia edilmektedir.

4. Niu Gova 3 Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Bir başka elektrikli motosiklet önerisi de Niu Gova 3. Bu elektrikli motosiklet, 60 km/saat hıza kadar çıkabilen basit ama sportif bir tasarıma sahip. Bu motosiklet 2000 Watt güce sahiptir ve sürücülerin kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için yumuşak bir hızlanmaya sahip olduğu iddia edilmektedir. Niu Gova 3, 70 KM’ye kadar seyahat edebilen 60 volt ve 40 Ah lityum pil ile donatılmıştır. Ayrıca, bu elektrikli motosikletin akü şarj süresi 6,5 saat sürmektedir.

5. Alva One Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Toppers’ın seçebileceği bir başka elektrikli motosiklet de Alva One’dır. Bu elektrikli motosiklet, sürüş sırasında çok rahat olan Nmax ve PCX motosikletlerine benzer bir şekle ve tasarıma sahiptir. Alva One, maksimum 46,5 Nm tork ve maksimum 90 km/s hız üretebilen 60 V 45 Ah lityum tipi bir batarya kullanır. Ayrıca, Alva One elektrikli motosiklet 4 saat boyunca tam şarj gerektirir ve 70KM’ye kadar seyahat edebilir.

6. Segway N90C Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Elektrikli motosiklet için düşünebileceğiniz bir başka öneri de Segway N90C’dir. Bu elektrikli motosiklet, genel olarak benzinle çalışan motosikletlere benzer bir tasarıma veya modele sahiptir. Segway N90C elektrikli motosiklet 72V 32Ah kurşun asit batarya kullanır. Bu elektrikli motosikletin gücü 52 km/saate kadar maksimum hıza ulaşabilir ve 98Nm tork üretebilir. Fiyatı 47121.90 civarında olan bu elektrikli motosiklet aynı zamanda 74 km ila 94 km arasında uzun bir seyahat mesafesine sahiptir.

7. Uwinfly T3 Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Önerilerden biri olabilecek bir elektrikli motosiklet Uwinfly T3’tür. Bu elektrikli motosiklet, modern vespa motosikletlere çok benzeyen bir tasarıma ve modele sahiptir. Uwinfly T3, maksimum 55 km/s hız üretebilen 60V 20Ah batarya ve 800 Watt dinamo kullanır. Bu elektrikli motosikletin 230 Watt’lık güç tüketimiyle tamamen şarj olması 5-6 saat sürüyor ve bu da bu elektrikli bisikletin 50 – 70 kilometreye kadar seyahat etmesini sağlayabiliyor.

8. Polytron Fox R Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Çeşitli elektronik ürünler üretmesiyle ünlü Polytron şirketinin şimdi de Polytron Fox R adında bir elektrikli motosikleti var. Bu elektrikli motosiklet, PCX motosiklete çok benzeyen ve rahat bir sürüş pozisyonu sağlayacağı kesin olan bir tasarıma sahip. Bu elektrikli motosiklet 3000 Watt güç ile 3.75 KWh batarya kapasitesine sahiptir. Bu rekabetçi fiyatlı elektrikli motosiklet ayrıca 90 km/saate kadar maksimum hıza ulaşabilir ve 130 Kilometreye kadar seyahat edebilir.

9. Minerva Electron M1 Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Minerva markasını duymak kesinlikle piyasaya sürülen çeşitli motosiklet türlerini hatırlamamızı sağlıyor. Şimdi, bu otomotiv markası Minerva Electron M1 adında bir elektrikli motosiklet ile karşımıza çıkıyor. Bu elektrikli motosiklet, 1.500 Watt dinamo gücüne sahip 64V 22,5 Ah lityum pil kullanıyor. Bu elektrikli motosiklet ayrıca 112 Nm tork üretebilir ve 150 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

10. Rakata NX8 Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Rakata NX8 elektrikli motosiklet, spor tasarımlı motosikletlerden hoşlananlar için mükemmeldir. Rakata NX8, genel olarak motosikletler gibi üstte deposu olan bir tasarıma sahiptir. Teknik özellikler açısından bu elektrikli motosiklet, saatte 85 kilometre maksimum hıza ulaşabildiği iddia edilen 2.000 Watt’lık bir tahrik dinamosuna sahip 72V 50Ah Lityum-iyon batarya kullanmaktadır. Buna ek olarak, batarya tamamen şarj edilmişse Rakana NX8 elektrikli motosiklet 100 Kilometreye kadar da yol kat edebilir.

11. Selis Type E-Max elektrikli motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Bir sonraki önerimiz en iyi elektrikli motosikletler Selis Type E-Max elektrikli motosiklettir. Bu elektrikli motosiklet, cazip bir teknik özellik teklifi ile geleneksel bir scooter’a benzer bir gövdeye sahiptir. 48V 800 Watt BLDC elektrik motoru ve 48 Volt 20 Ah SLA voltajlı batarya ile donatılmıştır. Bu motosikletin 40 km/s hızda çalıştığı ve maksimum 35 km yol kat ettiği iddia edilmektedir.

12. Smoot Tempur Facelift Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

En iyi elektrikli motosikletler sıradaki Smoot Tempur elektrikli motosiklettir. Bu iki tekerlekli motosiklet 64 V 22,5 Ah lityum iyon batarya taşıyor. Motor ise 1.500 Watt ile güçlendirilmiştir. Üretici, maksimum 60 km / saate kadar seyahat edebileceğini ve kilometresinin 60 km olduğunu iddia ediyor. Elektrikli bisiklet, beyaz LED ışıklar ve Hız Göstergesi ekranında bir LCD ekran ile donatılmıştır.

13. Viar Yeni Q1 Elektrikli Motosiklet

en iyi elektrikli motosikletler

Şimdi, Viar’ın elektrikli motosikleti çekici bir uzun koltukla birlikte geliyor. Bu viar elektrikli motosiklet, saatte 60 km’ye kadar maksimum hıza sahip gömülü bir elektrik dinamosuna sahiptir. Kullanılan batarya ise 60 km’ye kadar seyahat edebiliyor. Yeni Viar Q1, seyir menzilini 100 km’den fazla artıran iki batarya da barındırabilir. Viar Q1’in şarj edilmesi yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.

14. United Motor Electric Elektrikli Motosiklet T1800 Standart

en iyi elektrikli motosikletler

United Motor T1800 elektrikli motosiklet, 1.800 Watt kapasiteli bir elektrik motoruyla donatılmıştır ve saatte 70 km hıza ulaşabilmektedir. Bu motosiklet ayrıca verimli lityum-iyon teknolojisine sahip 60V 28 Ah batarya ile donatılmıştır. İlginç bir şekilde, bu elektrikli motosiklet, tam dijital ekran ve Cut Off Energy Motor’dan başlayarak çeşitli modern özelliklere de sahiptir. United’ın bu elektrikli motosikleti 1.865 mm x 715 mm x 1170 mm boyutlarındadır.

15. Catalyst Spacebar Evo Elektrikli Scooter

en iyi elektrikli motosikletler

Katalis Spacebar Evo, yerel marka Katalis’in Batarya Tabanlı Elektrikli Araç oyuncularından biri olma ideallerinden yola çıkarak piyasaya sürüldü. Aynı zamanda Türk hükümeti tarafından teşvik edilen Batarya Elektrikli Araçların hızlandırılması programını da desteklemektedir. Katalis Spacebar Evo elektrikli motosiklet, 1200 Watt gücünde ve 50 km/s azami hıza sahip. Yaklaşık 120 kg taşıma kapasitesine sahip olan bu elektrikli motosiklet 1420 mm x 200 mm x 1200 mm boyutlarındadır.

Bunlar, ekonomik ve fütüristik olan en iyi elektrikli motosikletler için bazı önerilerdir. Yukarıdaki elektrikli motosiklet seçenekleri arasında sizin favoriniz hangisi?

 

Check out other designs directly from your cellphone via WhatsApp Channel: https://whatsapp.com/channel/0029VaASACYFXUuYULZWe939.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *